Avanos Haber Kapadokya Haber Nevşehir Haberleri

Cumartesi
20 Ara

Avanos McDonald's Açıldı

BuzzDiggFacebookTwitter

avanos-mcdonalds-acildiİlk şubesini 1940 yılında Dick ve Mac McDonald tarafından California San Bernardino'da açan Türkiye'de ise Anadolu Grubu bünyesinde faaliyet gösteren Dünyanın en meşhur restaurant zinciri McDonald's en yeni restaurantını Avanos'ta açtı. Kızılırmak kenarında bulunan restoran, dış mekan oturma düzeni ve otantik görünümlü iç yapısıyla dikkat çekiyor. Avanos Belediyesi yanında bulunan tarihi İllez Konağının yeniden düzenlenmesi ile ortaya çıkan binada hizmete başlayan Avanos Mc Donalds hem yerli hem de yabancı turistlere hizmet verecek. Nevşehirli bir işletmeci tarafından Avanos'a kazandırılan restaurant Nevşehir'deki ilk ve tek şube olarak dikkat çekiyor.

McDonald's bugün, 118'den fazla ülkede 32.000'den fazla restoranla hizmet veriyor. Bunların 13.000'den fazlası Amerika dışında bulunuyor. Restoranların yaklaşık %70'i işletmeciler, diğerleri ise McDonald's şirketinin kendisi tarafından çalıştırılıyor. Her gün dünyada ortalama 58 milyon insan McDonald's restoranlarını ziyaret ediyor. Dünyadaki McDonald's restoranlarında çalışanların sayısı ise 1,6 milyonu geçiyor. ABD'de nüfusun %98'i yılda en az bir kere McDonald's'a gidiyor.
Dünya genelinde McDonald's faaliyetleri, şirketin ABD'de Chicago yakınlarında Oak Brook'taki merkezinden yönetiliyor. McDonald's'ın yine Oak Brook'ta bulunan uluslararası eğitim merkezi Hamburger Üniversitesi'nde de her yıl, dünyanın her köşesinden binlerce McDonald's işletmeci ve çalışanı, "hamburger işi"nin inceliklerini öğreniyor.
Dünyanın en değerli markalarından biri olan ve Türkiye'de 27 yıllık geçmişi olan McDonald's Türkiye'de Anadolu Grubu (Anadolu Endüstri Holding) çatısı altında faaliyet göstermektedir. McDonald's, Türkiye'de 200'den fazla restoranı ve 5000'e yakın çalışanı ile yılda 93 milyona yakın kişiye hizmet vermektedir.

 

Yorumlar 

 
#2 sungur aydin 2013-11-09 20:43 kahrolsun kapitalizm. gelde anlat bunu. anlayamazlar. neyse Alıntı
 
 
#1 yakup c 2013-11-09 00:39 Avanos\'taki McDonald\'s şeyinin, McDonald\'s sitesinde olmayışına sevinen tek öğretmen olmaktan gurur duyarım! kahrolsun kapitalizm! Alıntı
 

Yorum ekle

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR

Balonda Noel 2009
Tıklama:12894
Avanosspor´u Göre de Durduramadi: 4 - 2 (ilk yari)
Tıklama:2807
Avanos´ta Ambulans Kazasi
Tıklama:11953
İçerik Görüntüleme Sayısı : 13909094

sena-giyim

Image Caption

TIKLAYIN HIZLI ERİŞİN

Image Caption

TIKLAYIN HIZLI ERİŞİN

Image Caption

TIKLAYIN HIZLI ERİŞİN

Image Caption

TIKLAYIN HIZLI ERİŞİN

Image Caption

TIKLAYIN HIZLI ERİŞİN

Image Caption

TIKLAYIN HIZLI ERİŞİN

Image Caption

TIKLAYIN HIZLI ERİŞİN

Image Caption

TIKLAYIN HIZLI ERİŞİN

Image Caption

sitenizi-yapalim

haberci_ol

imgfacebook

twitterimiz

NEVŞEHİR OKULLARI

tum_okullar

AVANOS KASABALARI

AVANOS AKARCA KASABASI
AVANOS ÇALIŞ KASABASI
AVANOS GÖYNÜK KASABASI
AVANOS KALABA  KASABASI
AVANOS MAHMAT KASABASI
AVANOS ÖZKONAK KASABASI
AVANOS SARILAR KASABASI
AVANOS TOPAKLI KASABASI