Avanos Haber Kapadokya Haber Nevşehir Haberleri

Cuma
19 Ara

Yer Gök Aşkın Yönetmeni Aysun Akyüz’e Avanos'ta Afişli Karşılama

BuzzDiggFacebookTwitter

yer-gok-askin-yonetmeni-aysun-akyuze-afisli-karsilama1Kapadokya'da çekimleri devam eden ve FOX Tv’de yayınlanan "Yer Gök Aşk" dizisinin çiçeği burnunda yönetmeni Aysun Akyüz, dizinin cuma günü başlayacak olan çekimleri için Kapadokya’ya geldi. Ana mekanı Ürgüp’te olan dizinin çekimleri Göreme, Avanos, Uçhisar, Gülşehir, Ortahisar ve Zelve gibi tarihi ve turistik mekanlarda devam ediyor. Yer Gök Aşk dizisinin yönetmeni Aysun Akyüz’ün Avanos’taki çekimlerin yapılacağı mekânlara geleceğini önceden haber alan Avanoslu bir grup esnaf üzerine ‘Yer Gök Aşk’ın gülen yüzü yönetmen Aysun Akyüz Avanos’a Hoş Geldiniz’ yazdırdıkları afişi bir binaya asarak yönetmen Akyüz’e sürpriz yaptılar.

Beraberinde görüntü yönetmeni Durmuş Sorkut, Sanat yönetmeni Başak Aykut, Yapım koordinatörü Cem Doğan yönetmen yardımcısı Fehmi Öztürk ve Sanat yönetmen yardımcısı Burak Özcanve reji asistanı Serkan Yıldırım ile birlikte gelen yönetmen Akyüz Avanos Gazetesi sitesine yaptığı açıklamada  ‘Avanos’a gelişimde böyle bir afişle karşılanmam beni son derece duygulandırdı." Dedi.

Yönetmen Akyüz konuşmasına "Kapadokya bölgesinin yabancısı değilim. Çeşitli çalışmalar için bölgeye sık sık geliyorum. Ben de Ürgüp, Avanos, Göreme, Uçhisar başta olmak üzere tüm Kapadokyalıları çok sıcakkanlı ve misafirperver buluyorum. Mesleğimle ilgili de Kapadokya’yı çok mistik, çok fotoğrafik buluyorum. Yer Gök Aşk’ın yönetmenliğini Kapadokya’da yapıyor olmam sanki kendi evimde gibi hissetmeme neden oluyor.’ şeklinde devam etti.

 Akyüz,Yer Gök Aşk dizisinin 1.5 ay aradan sonra çekimlerine Cuma günü başlayarak devam edeceklerini, mevsimden dolayı imkan buldukça çekim setlerini Kapadokya’nın eşsiz doğa harikası manzarasında yapacaklarını sözlerine ekledi.

HABER: www.avanosgazetesi.com (Metin Yıldırım)

Son Güncelleme ( Çarşamba, 20 Temmuz 2011 09:46 )  

Yorumlar 

 
#3 gökçe 2012-02-14 15:17 yer gök aşk dizisinde badenin rolünü değiştirirseniz daha iyi olur. Alıntı
 
 
#2 halide güreşçi 2011-11-26 22:08 dizinin başak tarlalarında çekilen son bölümünde yusufun havvanın arkasından koştuğu sırada gökyüzüne baktığımda bulutlar koşan bir kız figürünü almıştı lütfen bi bakın hayret ettim.başarılarınızın devamını dilerim Alıntı
 
 
#1 didem 2011-07-17 14:35 süper bişeymiş yer gök aşkada ayrı bi özen göstermeleri çok güzel teşekküler avanos… :) Alıntı
 

Yorum ekle

İçerik Görüntüleme Sayısı : 13896959

sena-giyim

Image Caption

TIKLAYIN HIZLI ERİŞİN

Image Caption

TIKLAYIN HIZLI ERİŞİN

Image Caption

TIKLAYIN HIZLI ERİŞİN

Image Caption

TIKLAYIN HIZLI ERİŞİN

Image Caption

TIKLAYIN HIZLI ERİŞİN

Image Caption

TIKLAYIN HIZLI ERİŞİN

Image Caption

TIKLAYIN HIZLI ERİŞİN

Image Caption

TIKLAYIN HIZLI ERİŞİN

Image Caption

sitenizi-yapalim

haberci_ol

NEVŞEHİR OKULLARI

tum_okullar