Avanos Haber Kapadokya Haber Nevşehir Haberleri

Pazartesi
22 Ara

Dünyanın en iyi Türkçe öğretmeni

BuzzDiggFacebookTwitter

kartvisitDaha lisede öğrenciyken dünyanın en iyi Türkçe öğretmeni olmayı kafalarına koymuşlardı. Hedeflerini herkese duyurmak ve böylece kendilerini sorumluluk altına sokmak istiyorlardı. İki arkadaş bunun için bir yol buldular: Üzerinde "Dünyanın en iyi Türkçe öğretmeni" yazan kartvizit bastırdılar. Bastırdıkları bu kartvizitleri herkesle paylaştılar. Kartvizitlerden birer tanesini de Avanos'ta bulunan ve 25 yıldır ziyaretçilerinden aldıkları binlerce kartvizitle koleksiyon yapan "Hacı Dede Çanak Atölyesi"ne bıraktılar. Kartvizitleri gören herkes dünyanın en iyi Türkçe öğretmenlerini merak ediyordu.

Site olarak bu kartvizitlerin peşinden giderek sahiplerinden Fatma Avcı Hanıma ulaştık. Ve yukarıda anlattığımız hikaye ortaya çıktı.

Fatma aslından üniversite 2. sınıfa giden bir öğrenci. Üniversite sınavında hedefini gerçekleştirmiş ve Kayseri Erciyes Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesini kazanmış. Yani Türkçe öğretmeni olacak. Kartın üzerine kendi el yazısı ile 2020 yazmış. Bunu da sorduk Fatma Hanıma. "Okulu bitirdikten sonra ancak 2020 yılında iyi bir öğretmen olabilirim diye düşünerek öyle yazdım" dedi.

Bu arada Fatma bize hiç de uzak değil. Kendisi Nevşehirli örnek bir genç kızımız. İkibinevler Süper Lisesini bitirmiş ve hedefine emin adımlarla ilerliyor.

Diğer kartvizit sahibi Merve de kardeş diyecek kadar yakın arkadaşıymış ve aynı okulda okuyorlarmış. Yani o da Türkçe öğretmeni olacak.

Yolun açık olsun Fatma. Ülkemizin senin gibi örnek hikayeleri olan insanlara çok hem de çok ihtiyacı olacak.
 Bu arada hikayenin tamamlanmasında katkısını esirgemeyen, Tarkan ve Sibel Can gibi konukları da ağırlayan Hacı Dede Çanak Atölyesi sahibi Bekir Kasifoğlu'na da teşekkür ederiz.                 
    HACI DEDE ÇANAK ATÖLYESİ                                                                                                       Avanos Gazetesi

Son Güncelleme ( Pazartesi, 29 Ağustos 2011 01:39 )  

Yorumlar 

 
#18 ESMA 2014-04-29 19:27 Dünyanın en iyi öğretmeni HÜLYA ÖZDEMİR VE SERPİL UĞUR Alıntı
 
 
#17 ESRA GÜLTEKİN 2014-02-03 13:40 en iyi benim öğretmenim Yakup Özcan Alıntı
 
 
#16 Haerl 2014-01-18 11:51 My favourite teacher Mr.Summer Alıntı
 
 
#15 tuğçe güler 2013-12-11 22:03 en iyi öğretmen gönül sarıhan tamamı lan Alıntı
 
 
#14 tuğçe güler 2013-12-11 22:01 bence bütün öğretmenler iyidir fakat ingilizce öğretmeni filiz çavuş daha da iyidir Alıntı
 
 
#13 mehmet çobam 2013-03-23 16:18 bence dünyanın en iyi ögtermeni mehmet said demirdir bunu herkes bilsin o çok iyi bir ögretmen Alıntı
 
 
#12 MustafaŞibikFreiburg 2013-01-06 23:45 Resimde arka fonda çay karıştırıyormuş gibi duran bizim Osman Şibik midir?Bekir Kaşifoğlu kimin oğludur ki?Ben Kaşifağayı ve çocuklarını yakından tanırdım.Muzaffer ağabeyimin dükkanının hemen üst tarfında işlikleri vardı.Servet ağabey ve Tabi ki Mustafa ağabeyde komşumuz olurdu.Mehmet\'in beşiğini çok salladım.Hatta birlikte resim çektirip,Almany a\'ya babasına göndermiştik.Emine aplam\'ın oğlu mehmeti kuçağına alıp resim çektirip Mustafa ağabeye göndermesi o zamanlar usulsüz olurdu.Bu bağlamda herlese sevgi dolu selamlar göndermek istiyorum. Alıntı
 
 
#11 MustafaŞibikFreiburg 2013-01-06 23:36 Kimin en iyi öğretmen olduğu ;Yetiştirdiği öğrencilerinin vatana olan katkılarından belli olur.Son zamanlarda vatana katkısı olan pek nadir olduğu için;En iyi öğretmen i tesbit etmekte ne yazık ki zorlanırız.Özel dershanelerin mantar gibi patladığı bir Atatürk Türkiyesi'nde özverili yetenekli öğretmen aramakta boşunadır.
Benim için en iyi öğretmen Merhum Ali Rıza Demircioğlu idi.Bize Çarşamba öğleden sonra okul olmadığı halde iki saat Matematik öğretirdi.Hiç bir karşılık beklemeden.Yattığı yer nur olsun.
Bir başka öğretmenin varlığından,yin e merhum arkadaşım Öğretmen İrfan Bağışlayan sayesinde haberdar oldum.Avanos Orta Okulu1961-62 Öğretim döneminde Türkçe derslerine giren öğretmeni,İrfan a aylık edebiyat dergilerini okusun diye verirdi.Bunlar arasında Varlık Edebiyat Dergisi,Hisar Edebiyat Dergisi ve Yaşar Kemal'in yeni basılan kitapları vardı.İrfan benide okumağa,yazmağa teşvik ederdi.İrfan Bağışlayan'ın sınıf arkadaşları:Met in Tok,İlhan Tok,Ruşen Parlak,İbrahim Körükçü v b…
Alıntı
 
 
#10 öznur 2013-01-06 01:19 esin özkaya Alıntı
 
 
#9 gamze müdüroğlu 2012-05-02 19:22 dünyanın em iyi öğretmeni kemal türkeri çatlayında patlayın Alıntı
 

Yorum ekle

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR

Balonda Noel 2009
Tıklama:12903
Avanosspor´u Göre de Durduramadi: 4 - 2 (ilk yari)
Tıklama:2815
Avanos´ta Ambulans Kazasi
Tıklama:11967
Image Caption

TIKLAYIN HIZLI ERİŞİN

Image Caption

TIKLAYIN HIZLI ERİŞİN

Image Caption

TIKLAYIN HIZLI ERİŞİN

Image Caption

TIKLAYIN HIZLI ERİŞİN

Image Caption

TIKLAYIN HIZLI ERİŞİN

Image Caption

TIKLAYIN HIZLI ERİŞİN

Image Caption

TIKLAYIN HIZLI ERİŞİN

Image Caption

TIKLAYIN HIZLI ERİŞİN

Image Caption
sorun

NEVŞEHİR OKULLARI

tum_okullar

AVANOS KASABALARI

AVANOS AKARCA KASABASI
AVANOS ÇALIŞ KASABASI
AVANOS GÖYNÜK KASABASI
AVANOS KALABA  KASABASI
AVANOS MAHMAT KASABASI
AVANOS ÖZKONAK KASABASI
AVANOS SARILAR KASABASI
AVANOS TOPAKLI KASABASI