Avanos Haber Kapadokya Haber Nevşehir Haberleri

Salı
23 Ara

12.12.2012'de Gökyüzünde Nikah

BuzzDiggFacebookTwitter

12122012de-gokyuzunde-nikah12.12.2012 tarihinin kendileri için unutulmaz olmasını isteyen 42 yaşındaki Elif Pamir ile aynı yaştaki Yalçın Kaya Akgül'ün nikahı yerden bin 200 metre yüksekte balonda kıyıldı. Trabzonlu sigortacı Elif Pamir ile eşadamı Yalçın Kaya Akgül hayatları birleştirecekleri gün olarak 12.12.2012 tarihini seçerken, bu mutlu anın Kapadokya semalarında ve balonda olmasını kararlaştırdılar. 6 kişilik özel bir balon kiralayan damat Yalçın Kaya Akgül, nikahın kendi deyimiyle, "Özel bir gün, özel bir mekan, özel birisiyle" olması için hazırlık yaptı. Sabahın erken saatlerinde Nevşehir'in Ürgüp ilçesine bağlı Ortahisar beldesinde bulunan Özengi Çayı mevkiine gelen Elif Pamir ve Yalçın Kaya Akgül, balonda nikah öncesi duygularını gazetecilere anlattı.

Özel bir günde, özel bir mekanda, özel arkadaşlarımızla, özel birisiyle evlenmenin mutluluğunu yaşadığını ifade eden damat Yalçın Kaya Akgül, bütün evlenecek çiftlere de böyle özel günleri ve anları tercih etmelerini tavsiye etti. 12.12.12 tarihinde evlenmeyi 5-6 ay önce planladıklarını, yeri ise eşinin tavsiyesi ile Kapadokya olarak belirlediklerini kaydeden Akgül, "Buraya nikah işlemleri için gelince özel bir acenta ile anlaştık. Acenta sahibi Levent Kızıldoğan'a eşimin nikahı balonda kıymak istediğini belirtince organizasyonu yaptı ve 6 kişilik özel bir balon kiraladık. Balonda nikahla ayağımızı yerden kesmek istedik." dedi. Uzun yıllardır Kapadokya'ya gelmeyi düşündüğünü belirten gelin Elif Pamir ise evlenmeye karar verince balayı ile birlikte yapma isteği duyduğunu söyledi. Pamir, Kapadokya'da bulunmaktan, nikahı balonda kıymaktan çok mutlu ve keyifli olduklarını da belirtti.

Gelin, damat, 2 şahit ve Göreme Belediyesi evlendirme memuru Yasin Temel'in binmesiyle balon eşsiz vadi manzarası altında gökyüzüne yükseldi. Yerden bin 200 metre yükseğe çıkan balonda, belediye memuru gelin ve damada kendi rızaları ile evlenmek isteyip istemediklerini sordu. Her ikisinden de "evet" yanıtını alan memur, çifte nikah defterlerine imzaları attırdı. 

Son Güncelleme ( Çarşamba, 12 Aralık 2012 21:07 )  

Yorum ekle

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR

Balonda Noel 2009
Tıklama:12905
Avanosspor´u Göre de Durduramadi: 4 - 2 (ilk yari)
Tıklama:2817
Avanos´ta Ambulans Kazasi
Tıklama:11971

sena-giyim

Image Caption

TIKLAYIN HIZLI ERİŞİN

Image Caption

TIKLAYIN HIZLI ERİŞİN

Image Caption

TIKLAYIN HIZLI ERİŞİN

Image Caption

TIKLAYIN HIZLI ERİŞİN

Image Caption

TIKLAYIN HIZLI ERİŞİN

Image Caption

TIKLAYIN HIZLI ERİŞİN

Image Caption

TIKLAYIN HIZLI ERİŞİN

Image Caption

TIKLAYIN HIZLI ERİŞİN

Image Caption

sitenizi-yapalim

NEVŞEHİR OKULLARI

tum_okullar

AVANOS KASABALARI

AVANOS AKARCA KASABASI
AVANOS ÇALIŞ KASABASI
AVANOS GÖYNÜK KASABASI
AVANOS KALABA  KASABASI
AVANOS MAHMAT KASABASI
AVANOS ÖZKONAK KASABASI
AVANOS SARILAR KASABASI
AVANOS TOPAKLI KASABASI