Avanos Haber Kapadokya Haber Nevşehir Haberleri

Cumartesi
20 Ara

ÖZKONAK

Özkonak’ta Yaptırılacak Olan Yurdun Temeli Düzenlenen Törenle Atıldı

Özkonak’ta Yaptırılacak Olan Yurdun Temeli Düzenlenen Törenle Atıldı

Özkonaklı hayırsever iş adamı merhum Hacı Halil Türkkan tarafından yaptırılacak olan orta öğretim kız öğrenci yurdunun temeli düzenlenen törenle atıldı. Özkonak Yavuz Selim Lisesi'ne entegre olarak yapılacak olan 240 kişilik kız yurdunun temel atma töreninde, Nevşehir vali Abdurrahman Savaş, Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider, Avanos Kaymakamı Aylin Kırcı Duman, İl Milli Eğitim Müdürü Abdulgafur Büyükfırat, Avanos Milli Eğitim Müdürü Muammer Alkan, Özkonak Belediye Başkanı Osman Kutay, Halil Türkkan'ın oğluları Oğuz ve Cem Türkkan ile yeğeni Sinan Türkkan ile vatandaşlar da bulundu. Programda konuşan Vali Savaş, bu sene uygulamaya geçen 12 yıl zorunlu eğitime il olarak hazır olduklarını, yapılan toplantılarda eksiklerinin olmasına rağmen hayırseverler sayesinde kendilerini yalnız hissetmediklerini söyledi.

Son Güncelleme ( Pazartesi, 16 Temmuz 2012 18:37 )

Özkonak Belediyesi İşçileriyle Sözleşme İmzaladı

Özkonak Belediyesi İşçileriyle Sözleşme İmzaladı

Belediye İş Sendikası ile Özkonak Belediyesi arasında 23 İşçiyi kapsayan Toplu İş Sözleşme görüşmeleri mutlu son ile noktalandı. Sözleşme ile İşçi ücretleri ve Sosyal Haklarda yüzde 25-30 oranında zam sağlandı.Ayrıca işçilerin 14.07.2010 tarihinde getirilen taban ücretin üzerine 15.07.2010 tarihinden geçerli olmak üzere 1.nci yıl 1.nci 6 ay için %15, 1.nci yıl 2.nci 6 ay için %15, 2.nci yıl 1.nci 6 ay için %15,2.nci yıl 2.nci 6 ay için %15 oranında zam yapılacaktır. Bu ücret artışları bütün Sosyal Yardımlarına da aynı oranda yansıtılacaktır.

     Özkonak Belediyesi Belediye Başkanı Makamında Toplu İş Sözleşme görüşmelerinin sonuçlandırılması nedeniyle imza töreni düzenlendi.

     Özkonak Belediye Başkanı Osman Kutay'da Toplu İş Sözleşmesi imza töreninde yaptığı konuşmada "Ben istiyorum ki benimle birlikte çalışan bütün arkadaşlarımız Belediyemizin tüm imkanlarından son kuruşuna kadar yararlansınlar; inşallah imkanlarımız daha da genişlediğinde işçilerimize daha iyi imkanlar sunacağız. Burada Sendika Yöneticilerine de teşekkür ediyoruz.

     Gerek İşçimizin ve gerekse de İşveren konumundaki Belediyemizin haklarını dengeli bir şekilde savunarak ciddi bir çalışmayı ortaya koydunuz.Bu konuda da Sendikanıza teşekkür ediyorum. İmzaladığımız Sözleşmenin hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum."dedi.

Son Güncelleme ( Çarşamba, 02 Haziran 2010 22:56 )

Belediyeye Yeni Kepçe Aldılar

Belediyeye Yeni Kepçe AldılarAvanos'a bağlı Özkonak kasabasında çalışmalarını aralıksız sürdüren Belediye Başkanı Osman Kutay, Belediye hizmetlerinin aksamaması için Özkonak Belediyesine yeni bir kepçe aldı. Özkonak Belediyesi hizmetlerinde kullanılmak üzere Özkonak 'a kazandırılan kepçe, Özkonak kasabasında bu anlamda hissedilen büyük eksikliği giderecek. Konuya İlişkin Olarak açıklamalarda bulunan Özkonak Belediye Başkanı Osman Kutay, "Böylece sıkıntı çekmeden ve yatırımlarımızı aksatmadan belediye olarak asli görevlerimizi yerine getirmenin mutluluğu İçinde; yeni iş  makinemizin  Özkonak Kasabamıza  ve belediyemize hayırlı olmasını dilerim" dedi.

Özkonak'ta Kutlu Doğum Haftası Kutlandı

Özkonak'ta Kutlu Doğum Haftası Kutlandı

Avanos Müftülüğü, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde kutlamalara devam ediyor. Bu amaçla bugün Özkonak Belediye Düğün Salonunda geniş katılımlı bir kutlama ve konferans düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla start alan kutlamada Osman Sağır Hoca Kuran-ı Kerim okudu. Burhanettin Neşe, Mhmet Emin Baloğlu, Ali Gedik ve İhsan Pürsal'ın ilahiler okuduğu kutlamada Adil Alçı Hoca da Kuran-ı Kerim okudu. Avanos İlçe Müftüsü Ahmet Celalettin Altunkaya, Özkonak Belediye Başkanı Osman Kutay, göynük Belediye Başkanı Recep Özbek toplantıda konuk olarak bulunurken Emekli İmam Cemil Usta da Peygamberimizin hayatı ve güzel ahlakından örnekler sunan bir konuşma yaptı. Ömer Uyar'ın sunuculuğunu yaptığı toplantıda Emekli İmam Mustafa Metin de yaptığı konuşma ile programa katkıda bulundu. Programın sonunda Cemil Usta bir dua yaptı. 

Son Güncelleme ( Pazar, 25 Nisan 2010 18:28 )

Özkonak Çalışıyor

Özkonak ÇalışıyorNevşehir Avanos'a bağlı Özkonak kasabasında Belediye çalışmaları aralıksız sürüyor. Özkonak Belediye başkanı Osman Kutay yaptığı açıklamada, Özkonaklı vatandaşlarımız için gecemizi gündüzümüze katarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Özkonaklı gençlerimiz için 2 tane çim saha yapımına başlıyoruz. Yine kasabamızda Dere Islah çalışmalarına da Özkonak Belediyesi olarak başlamış bulunuyoruz dedi. Başkan Kutay,Ö zkonak - Göynük arasındaki yol refüj çalışmalarımızı tamamladık. Refüjlerde ağaçlandırma çalışmaları için siparişini verdiğimiz ağaçlarımızın gelmesini bekliyoruz. Onlarda geldiğinde Nevşehirin en büyük kasabası Özkonak’a yakışır bir görünüm kazandırmış olacağız dedi. Başkan Kutay'la Özkonak'taki bu büyük değişim Özkonaklı vatandaşları oldukça mutlu etmiş görünüyor...

Son Güncelleme ( Cuma, 26 Şubat 2010 01:48 )

Özkonaklılar Dernek Başkanı Mesude Erciyas'tan Ziyaret!

Özkonaklılar Dernek Başkanı Mesude Erciyas'tan Ziyaret!Özkonaklılar Derneği başkanı sayın Mesude Erciyas ve Özkonaklı bayanlar Nevşehir Platformu'nu ziyaret etti.Geçtiğimiz ay içerisinde Özkonak Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği 12. Genel Kurulu Toplantısında tekrar başkan seçilen Mesude Erciyas Nevşehir Nevşehirliler Platformuna yaptığı ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.Nevşehirlilerin birlik ve beraberliğinin adresinde bulunmaktan dolayı mutluluk duyduğunu belirten Erciyas,platformumuz olarak Derneğimizin hamarat bayan arkadaşlarımızı en güzel şekilde ağırladığınız için başta Platforma ve değerli kızımız Dilek Geçim e ayrı eten teşekkür ediyorum dedi.Her hafta çarşamba günleri aksatmadan toplanıp mantı doldurup derneğe katkıda bulunan Özkonağın Beyaz Melekleri bayanlarıyla birlikte güzel bir gün geçirdik.

Güzel projeler hakkında fikir alışverişi yaptık.Toplantımızdan kareleri sizlerle paylaşmak istedim. Nevşehir'in tüm girişimci bayanlarının destek ve projelerini bekliyoruz dedi.
Özkonak Eğitime Yatırım Yapıyor

Özkonak Eğitime Yatırım Yapıyor

Özkonak Halk Kütüphanesine yaptığı yardımlarla çocukların daha güzel bir ortamda kitap okumalarını sağlayan Nihat KOL’a  Veli ve öğrencilerden jest. Özkonak Kütüphanesinin masa sandalye ve yer döşemelerini değiştiren hayırsever Nihat KOL Kütüphane Salonunda bulunan kitap Raflarının tamamını yeniledi. Yapmış olduğu hayırlardan dolayı Nihat KOL’a hafta sonu etüde devam eden Öğrenci ve Velileri tarafından onuruna düzenlenen Teşekkür çayında Öğrenciler Nihat KOL’un elini  öperek teşekkür ettiler. Kitap Raflarının teslim ve montajında hazır buluna Avanos İlçe Kütüphane Müdürü Ali Osman BAĞCI’ya da öğrenciler ve veliler tarafından teşekkür edildi. Nihat KOL Öğrencilerin Kendisine gösterdiği ilgiden dolayı duygulanarak Ulu Önder ATATÜRK’ün dediği gibi Cumhuriyetin Böyle gençlerle daha iyi yerlere varacağı için mutlu olduğunu belirtti. Avanos İlçe Kütüphane Müdürü  Ali Osman BAĞCI’da yaptığı bu hizmetlerden dolayı Nihat KOL’a teşekkür etti. Kütüphane Memuru Levent AÇIKGÖZ çocuklarımız ve kitap severler için Bu hayırlarda öncülük ettiği için çok mutlu olduğunu, Kütüphane içerisine Atatürk Köşesinin yapımına başlandığını bunu da yine hayırsever Nihat KOL’un Üstlendiğini belirtti  Hafta sonları kütüphanemizde düzenlenen Etüt çalışmalarına Cumhuriyet İlköğretim Okul Müdürü Şahin  ÜLGEN ve Güven ŞAHİNER’in katkılarından dolayı kendilerine de  ayrıca teşekkür ederim dedi. Bu arada Özkonak Belediye başkanı Özkonak Belediyesi olarak 1000 Adet bastırdığı özel takvimleri yılbaşı için vatandaşlarına hediye ettiği açıklandı.

Son Güncelleme ( Salı, 29 Aralık 2009 00:16 )

Başkan Kutay'dan Üniversiteye Ziyaret

Başkan Kutay'dan Üniversiteye ZiyaretNevşehir'in en büyük beldesi olan Özkonak kasabasının genç Belediye başkanı Osman Kutay Nevşehir Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Filiz Kılıç'ı makamında ziyaret etti. FİB Habere açıklamalarda bulunan Başkan Kutay; Nevşehir Üniversitemizin Rektörü sayın Filiz hanımı makamında ziyaret ederek Eğitimde örnek kasabamız Özkonak hakkında kendisine bilgiler vererek kasabamıza davet ettiğini, kasabamız Özkonak’a yapılacak okul, Fakülte veya Yurt binaları için her zaman beldem ve belediyemiz olarak hazır olduğumuzu belirttim, dedi. Özkonak belediye başkanı Osman Kutay oldukça samimi geçen ziyarette misafirperverliği için Nevşehir Üniversitesi Rektörü Sayın Filiz Kılıç'a teşekkür etti.

Son Güncelleme ( Pazar, 10 Ocak 2010 12:40 )

Özkonak Belediyesi Projeleri İçin Para Bekliyor

Özkonak Belediyesi Projeleri İçin Para BekliyorNevşehir’in en genç belediye başkanı, Avanos ilçesine bağlı Özkonak Belediye başkanı Osman Kutay’ın öncelikleri arasında kasabanın turizm gelirlerinden faydalanabilmesi var. Ancak ne yazık ki turizm konusunda önemli projelere imza atmak isteyen genç belediye başkanı Kutay ın kasasında parası yok. Özkonak Belediyesi, bakanlığa sunduğu projeyi hayata geçirebilirse yer altı şehrinde çevre düzenlemesi yapacak.

Son Güncelleme ( Cumartesi, 29 Ağustos 2009 22:51 )

 
  • «
  •  Başlangıç 
  •  Önceki 
  •  1 
  •  2 
  •  Sonraki 
  •  Son 
  • »
Sayfa 1 - 2

haberci_ol