Avanos Haber Kapadokya Haber Nevşehir Haberleri

Perşembe
31 Tem

AVANOS GÜNCEL

Sünnet Şöleni ile Çocuklar Unutamayacakları Bir Gün Yaşadı

Sünnet Şöleni ile Çocuklar Unutamayacakları Bir Gün Yaşadı

Avanos-Kızılırmak Kültür ve Sanat Günleri kapsamında üç yıldır düzenlenen kültür etkinlikleri yanı sıra bu yıl ilki düzenlenen toplu sünnet şöleni 1 Temmuz Pazar günü eğlence dolu bir organizasyonla gerçekleştirildi. Avanos Belediyesine sünnet için kayıt yaptıran çocuklardan her gün 2-3 kişi Özel Kapadokya Hastanesinde sağlıklı bir ortamda, alanında uzman doktorlarımız tarafından itinalı operasyonlarla sünnet edildi. Sünnet için kayıt yaptırılan 37 çocuğun sünnetlerinin yapılmasının ardından 1 Temmuz 2012 tarihinde Sühan Taş Otel'de muhteşem bir sünnet şöleni düzenlendi. Avanos Belediye Başkanlığı, Özel Kapadokya Hastanesi ve Sühan Taş Otel işbirliği ile gerçekleştirilen programda sünnet ettirilen çocuklar için Belediye tarafından sürpriz ve eğlencelerle dolu bir sünnet şöleni organizasyonu yapıldı.

Son Güncelleme ( Salı, 03 Temmuz 2012 09:20 )

''Seyyah Ulu Çınar'ın İzinde'' Nevşehir'e Geldiler

''Seyyah Ulu Çınar'ın İzinde'' Nevşehir'e Geldiler

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 14-24 yaş arası gençlerin farklı illere seyahat edebilmeleri, akranlarıyla tanışmaları ve kaynaşmalarını sağlamak amacıyla 26 Haziran tarihinde hayata geçirilen ''Seyyah Ulu Çınarın İzinde'' hareketlilik projesi kapsamında, Ankara, Osmaniye, Antalya, Bilecik, Adıyaman, Diyarbakır, Amasya'dan gelen 280 genç, Nevşehir'in tarihi ve turistik merkezlerini gezdi. Nevşehir Gençlik Merkezi Müdürü Eser Saat, yaptığı açıklamada, ''Seyyah Ulu Çınarın İzinde'' hareketlilik projesi kapsamında Nevşehir'e gelen gençler için 4 günlük gezi programı uyguladıklarını, 7 ilden gelen 280 öğrenciyi Kredi Yurtlar Kurumu'nun Avanos'ta bulunan yurdunda ağırladıklarını söyledi. Türkiye genelinden 100 bin çocuğun, bu proje kapsamında olan 34 ili gezeceğini belirten Saat, ''26 Haziran'da başlayan proje 2 Eylül'e kadar devam edecek. Bu süreç 9 döneme ayrılmış durumda. Proje ile 100 bin çocuğun 34 ili gezmesi planlanıyor. Bu illerden biri de Nevşehir, 7 ilden gelen öğrencilerimiz bizim 2. gurup misafirlerimiz oldu. Bu projeye Nevşehir'den de öğrencilerimiz katılım sağlıyor'' dedi.

Son Güncelleme ( Pazartesi, 02 Temmuz 2012 23:46 )

Kapadokya'da Turistlerin Yeni Gözdesi Mozaik Lambalar

Kapadokya'da Turistlerin Yeni Gözdesi Mozaik Lambalar

Kapadokya bölgesinde el sanatlarının merkezi olarak kabul edilen Avanos'ta tamamı el yapımı renkli mozaik lambalar turistlerin ilgisini çekiyor. Çanak, çömlek atölyeleri ve halı tezgahları ile binlerce yıllık geleneğe sahip Avanos'ta, Kızılırmak Nehri'nden çıkarılan çamurdan yüzlerce çeşit hediyelik ve mutfak eşyası üretiliyor. Son günlerde tamamı el işçiliği olan ve renkli camların kesilip birleştirilmesi ile yapılan mozaik lambalar bölgeyi gezmeye gelen yerli, yabancı turistlerden ilgi görüyor. Avanos'taki tek mozaik lamba işletmesinin sahibi Ekrem Geçener, AA muhabirine, güzel sanatlar fakültesinden mezun olduktan sonra açtığı atölyede 25 yıldır seramik işi ile uğraştığını söyledi.

Son Güncelleme ( Pazartesi, 02 Temmuz 2012 23:28 )

Avanos Lisesi Spor Salonuna Kavuşuyor

Avanos Lisesi Spor Salonuna Kavuşuyor

2010-2011 Eğitim Öğretim Yılı açılış Töreninde ilk kez Avanos Kaymakamı Aylin Kırcı Duman tarafından yapılacağı duyurulan Avanos Lisesi bahçesine Spor Salonu yapılması ile ilgili çalışmalara başlandı. Atatürk Spor Salonunda çok fazla organizasyon yapılması nedeniyle ihtiyaç duyulan Avanos Lisesi Spor Salonu 11 Ekim 2012 tarihinde tamamlanacak. Nevşehir İl Özel idaresi Yatırım ve İnşaat Müdürlüğü tarafından yaptırılan salon 637 700 TL'ye maloacak. Özer Yapı Market tarafından inşaatı devam ettirilen spor salonu ile Avanos yeni bir spor tesisine de kavuşurken Atatürk Spor Salonunun yükü de hafiflemiş olacak. 

Son Güncelleme ( Salı, 03 Temmuz 2012 10:20 )

Nevşehir´de Bu Yıl 9 İmam Hatip Ortaokulu Açıldı

Nevşehir´de Bu Yıl 9 İmam Hatip Ortaokulu AçıldıNevşehir Milli Eğitim Müdürü Abdulgafur Büyükfırat yaptığı açıklamada bu yıl ilk kez uygulanacak olan 4+4+4 sistemi ile ilgili olarak Nevşehir´in tüm hazırlıklarını tamamladığını söyledi. Büyükfırat, yeni eğitim öğretim döneminde il genelinde 9 İmam Hatip Ortaokulu´nun açılacağını kaydetti. Nevşehir Milli Eğitim Müdürü Abdulgafur Büyükfırat 2012-2013 eğitim-öğretim yılı itibarıyla başlayacak olan 4+4+4 sistemi ile ilgili olarak tüm çalışmaların yapıldığını ve sistem hazırlıklarının tamamlandığını belirtti. Büyükfırat "Nevşehir olarak bizler yeni eğitim öğretim sisteminde tüm hazırlıklarımızı yaptık. İlimizde ilkokul ve ortaokulların tamamını belirledik. Şuanda öğretmenlerimize yeni eğitim sistemi ile ilgili olarak seminerlerimiz devam ediyor. Nevşehir il genelinde Nevşehir merkez de iki tane olmak üzere, Avanos, Acıgöl, Derinkuyu, Gülşehir, Kozaklı ilçelerimizin yanı sıra Karapınar Kasabası´na 1´er tane olmak üzere 9 İmam Hatip Ortaokulu açtık.

Avanos'ta Gondolda Sürpriz Doğum Günü

Avanos'ta Gondolda Sürpriz Doğum Günü

Kapadokya bölgesinin önemli turizm merkezlerinden biri olan Avanos'ta, Kızılırmak nehrinde gezi yapan gondolda ilk kez doğum günü kutlaması yapıldı. Avanos ilçe merkezinden geçen Kızılırmak nehrinde Dorak Holding tarafından bölgeye kazandırılan gondol ve jetbotlar yerli ve yabancı turistlerden büyük ilgi görürken, farklı etkinliklere de ev sahipliği yapıyor. Son olarak kızının 20. yaş gününde sürpriz doğum günü kutlaması yapmak isteyen İsmet Demir, daha önceden balonlarla süslenmiş ve içinde doğum günü pastasının bulunduğu gondolda, kızı Ayşegül Demir'in doğum gününü kutladı. Doğum günü için süslenen gondolda, arkadaşları ve babasıyla Kızılırmak nehrinde gezinti yapan Ayşegül Demir, doğum günü pastasını da gondol içinde keserek ikram etti. Gondol gezisi sonrası bir açıklama yapan Ayşegül Demir, İstanbul'da üniversite öğrencisi olduğunu, memleketi Avanos'a yaz tatili için geldiğini ve babasının böyle bir sürpriz organizasyon düzenlediğini söyledi.

Son Güncelleme ( Cumartesi, 30 Haziran 2012 23:20 )

Rusya Televizyonu Avanos'ta Çekim Yaptı

Rusya Televizyonu Avanos'ta Çekim YaptıYabancı televizyon kanallarının belgesel çekimleri için en çok tercih ettikleri yerlerden birisi olan Kapadokya'da bu defa da Rusya Federasyonu'na ait bir TV kanalı çekim yaptı. Rusya Federasyonunun en büyük Tv kanallarından birisi olan 1.st Channel Kapadokya'nın tarihi ve kültürel zenginliklerini konu alan belgeselin çekimi için bölgede çalışmalara başladı. Bu amaçla yaptıkları çekimler için Pazar gününün Avanos'ta geçiren ekip Alaaddin Hamamını mekân tuttu. Haziran ayında Kapadokya'da çekim yapacak olan ekip hamam çekimleri esnasında kese ve masaj yaptırdı. Kültür ve Turizm Bakanlığının da destek verdiği proje ile bölgenin Rusya'da daha iyi tanıtılması hedefleniyor. Programın yayını sırasında yapılan yarışmada sorulan soruları doğru cevaplayanlar ülkemize konuk olarak gönderilecek.

Son Güncelleme ( Pazar, 24 Haziran 2012 22:06 )

Nuri Bilge Ceylan Sinemasında Senaryo ve Oyunculuk Konulu Söyleşi

Nuri Bilge Ceylan Sinemasında Senaryo ve Oyunculuk Konulu SöyleşiAvanos-Kızılırmak 3. Kültür ve Sanat Günleri yazar söyleşileri kapsamında ülkemizin tanınmış usta yazarları, fikir ve sanat adamlarının katılımıyla Avanos Belediyesince gerçekleştirilen söyleşilerin onuncusunda Dr. Ercan KESAL, Ebru CEYLAN, Nazan KESAL ve Taner BİRSEL'in katılımıyla "Nuri Bilge Ceylan Sinemasında Senaryo ve Oyunculuk" konulu söyleşi gerçekleştirildi. 23 Haziran Cumartesi günü saat 14.00'te Belediye Toplantı Salonunda Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü personeli Şerife ÖRDEK'in sunumu ve Avanos Belediye Başkanı Dr. Mustafa KÖRÜKCÜ'nün açılış konuşması ile başladı. Avanos Belediye Başkanı Dr. Mustafa KÖRÜKCÜ, söyleşiye iştirak eden katılımcıları ve konukları selamlayarak sözlerine başladı. "Dr. Ercan KESAL hepimizin bildiği gibi Avanoslu, doğal alarak eşi Nazan KESAL'da öyle. Yaptığımız sohbette öğrendik ki Ebru CEYLAN da anne tarafından Avanos'taki Üvezlerden. Geçmişteki bağları ve irtibatları ile kendileri de Avanoslu. Bu gurubun içerisinde bulunması dolayısıyla Taner BİRSEL'i de fahri hemşerimiz kabul ediyoruz ve kendilerine misafir olarak değil ev sahibi gözüyle bakıyoruz. Evinize ve ilçemize hoş geldiniz" dedi.

Son Güncelleme ( Salı, 26 Haziran 2012 16:49 )

 
Sayfa 143 - 600

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR

Balonda Noel 2009
Tıklama:11779
Avanosspor´u Göre de Durduramadi: 4 - 2 (ilk yari)
Tıklama:1630
Avanos´ta Ambulans Kazasi
Tıklama:10577

FACEBOOK SAYFAMIZ


ADRESLER

Akbank Avanos Şubesi – Nevşehir Avanos
TEL: 0 (384) 511-4141
Halk Bank Avanos Şubesi – Nevşehir Avanos
TEL: 0 (384) 511-4136

İş Bankası Avanos Şubesi – Nevşehir Avanos
TEL: 0 (384) 511-7051
Yapı ve Kredi Bankası Avanos Şubesi– Nevşehir Avanos
TEL: 0 (384) 511-5566
Ziraat Bankası Avanos Şubesi – Nevşehir Avanos
TEL: 0 (384) 511-3555

sorun
nevsehir_haber_siteleri